1. Проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомості
Технічна інвентаризація будівель та споруд проводиться для визначення їх фактичної площі, адже вона може відрізнятися від проектної, обстеження технічного стану об'єкту нерухомості, а також для визначення його вартості.
Вам знадобиться провести технічну інвентаризацію та оформити технічний паспорт, якщо ви:
- - вводите в експлуатацію новий об'єкт нерухомості;
- - нещодавно провели реконструкцію або капітальний ремонт будівлі чи приміщення;
- - оформлюєте право власності на нерухомість;
- - реєструєте право на незавершені будівництвом об'єкти.
2. Виготовлення технічного паспорта на нерухомість
Техпаспорт на нерухомість являється технічним документом і видається після завершення технічної інвентаризації будинку, квартири, гаража чи іншого нерухомого майна. Цей документ може бути виданий як на всю будівлю (в нього включають відомості про весь об'єкт, його поверхи і приміщення), так і на конкретне приміщення (в ньому вказується інформація про характеристики одного приміщення, його площу, кількість кімнат, із чого виготовлені стіни і перегородки).
Техпаспорт не являється правовстановлюючим документом, хоча в ньому і може вказуватися інформація про власника нерухомості.
3. Виготовлення технічного паспорта на будинок
Техпаспорт на будинок - документ, виданий на основі проведеної раніше технічної інвентаризації всієї будівлі. В техпаспорті будинку вказуються основні дані про конструкцію будинку, кількість поверхів, загальна і житлова площа, рік будівництва, дата, коли проводився капітальний ремонт, план будинку по поверхово, матеріали, які використовувалися при будівництві, товщина стін, характеристики покрівлі та фундаменту.
Цей документ дуже важливий, оскільки на його основі здійснюються будь-які операції, пов'язані з даним об'єктом нерухомості (оформлення права спадкування, купівля-продаж чи перепланування приміщення).
4. Виготовлення технічного паспорта на квартиру
Техпаспорт на квартиру - дуже важливий з юридичної точки зору документ, оскільки без нього не вийде здійснити будь-яку операцію з нерухомістю. Він не являється документом, що встановлює право власності на нерухомість, а виступає обов'язковим доповненням до такого документа.
В техпаспорті вказується основна технічна інформація про квартиру (планування, житлова і загальна площа, висота стель, матеріал стін та перекриття), а також вартість квартири.
Вам знадобиться техпаспорт на квартиру, якщо ви:
- - купуєте квартиру в іпотеку (документ потрібен банку для встановлення ринкової вартості нерухомості);
- - хочете когось прописати в квартирі;
- - плануєте провести експертну оцінку стану квартири;
- - знаходитесь в процесі начислення платежів за житлово-комунальні послуги;
- - хочете провести перепланування житлової площі.
5. Проведення незалежної (експертної) оцінки нерухомого майна
Незалежна експертна оцінка необхідна при будь-яких операціях з нерухомим майном, в тому числі при оформленні договору купівлі-продажу та передачі в спадок. В процесі оцінки нерухомості визначається її вартість, а також майнові права на дату проведення оцінки.